okoko receptenrecepteigevulde eierengevulde eieren met bieslook en kwark (mimosa eieren light)

Gevulde eieren met bieslook en kwark (Mimosa eieren light)

Gevulde eieren met bieslook en kwark (Mimosa eieren light)
  • 4
    stuks
  • 0
    min voorbereiden
  • 20
    min bereiden
  • 0
    min wachten
  • waardering8.3
    obv 3 waarderingen
  • Hapje
  • Vegetarisch
  • Hollands

Ingrediënten

  • 2 eieren
  • ΒΌ ui, gesnipperd
  • 4 sprietjes bieslook, fijngehakt
  • 50 g magere kwark
  • citroensap

Bereiden

Leg de eieren in koud water (om te voorkomen dat de schaal breekt), breng het water aan de kook en kook ze 10- 12 minuten tot je hardgekookte eieren hebt.

Meng de ui en het bieslook met de magere kwark. Breng op smaak met enkele druppels citroensap, peper en zout.

Laat de eieren schrikken onder koud stromend water en pel ze. Snijd ze in de lengte doormidden en haal de eierdooiers eruit.

Plet de dooiers met een vork en meng ze met het kwarkmengsel. Vul de eieren met dit mengsel en serveer.

Opmerking

Traditioneel worden Mimosa eieren met mayonaise bereid en daardoor bevatten ze veel vetstoffen. Door de mayonaise te vervangen door een fris en licht sausje op basis van magere kwark, citroensap en verse kruiden krijg je een veel lichtere bereiding.

Kookboek

Het recept 'Gevulde eieren met bieslook en kwark (Mimosa eieren light)' is afkomstig uit het kookboek...

Kookboek 100 lijnvriendelijke seizoensrecepten van Jean-Michel Cohen

100 lijnvriendelijke seizoensrecepten

Jean-Michel Cohen

Dit boek bevat 100 gerechten - voorgerechten, hoofdgerechten en desserts - waarmee je zonder hongergevoel kunt afvallen. Gerechten zoals toast van appel met... lees verder

© Standaard Uitgeverij.

reacties op dit recept

Nog geen reacties...
plaats in kookboek
zet op weekmenu
plaats op shopping list
print dit recept
email naar vriend(in)
waardeer dit recept

mijn okoko recepten

(advertentie)
nieuwe kookboeken

bekijk alle kookboeken