Roergebakken spruitjes met appel en gember

4 personen
bereiden

waardering 7,7obv 17 waarderingen

Bevat per portie

120 kcal
2 g eiwit
9 g vet
13 g koolhydraten

Ingrediënten

  • 600 g spruitjes
  • 3 eetlepels roerbakolie
  • 1 ui, gesnipperd
  • 1 moesappel, in stukjes
  • 2 bolletjes gember met 1 eetlepel gembersiroop
  • 1 eetlepel sojasaus

Bereiden

Maak de spruitjes schoon en kruis het stronkje in. Verhit de roerbakolie in een wok en fruit de ui even aan. Voeg de spruitjes en appel toe en roerbak ze ca. 2 minuten.

Hak de gember fijn en roer de gember met de siroop, sojasaus en een scheutje water door de spruitjes. Laat de spruitjes afgedekt in nog ca. 6-8 minuten beetgaar worden. Lekker bij karbonade.

Variatietip

Voeg samen met de gesnipperde ui een geperst of in plakjes gesneden teentje knoflook toe.

Het recept 'Roergebakken spruitjes met appel en gember' wordt je aangeboden door . Beeld: Timolina | Shutterstock.com

Spruitjes tips

Reacties op dit recept

  • hannie Ben zo blij met jullie site! Krijg weer zin in lekker koken en dankzij jullie lukt dat heel goed. Heb namelijk in januari en in juni darmkanker gehad en 2x geopereerd met heel veel problemen, maar nu gaat het weer goed met me en geniet ik weer van het leven en van het lekkere koken en de geweldige recepten van jullie, ik kijk elke dag! Bedankt voor jullie mooie site. Liefs, Hannie Bekkers
  • Lieke Fijn voor je! Ga zo door.
  • Monique Leuk om spruiten weer eens anders te bereiden. De aangegeven bereidingstijden kloppen echter niet. Ik had 15 minuten nodig voor de spruitjes en toen hadden ze nog een flinke bite. De appel heeft echter hooguit 5 minuten nodig, wil je niet alleen moes overhouden. Die moet je dus veel later toevoegen, en niet meteen in het begin.
    Verder alle lof voor de site.