Verwarm de boter in een grote koekenpan en bak hierin de ham en doperwtjes enkele minuten op laag vuur. Voeg de room en de helft van de Parmezaanse kaas toe en roer alles goed door. Laat de saus op laag vuur 10 minuten pruttelen.
Kook ondertussen de macaroni al dente in ruim kokend water met wat zout volgens de aanwijzingen op de verpakking. Giet de macaroni af in een vergiet en stort hem terug in de pan.
Roer de saus en de rest van de Parmezaanse kaas door de macaroni en bestrooi het geheel met fijngehakt bieslook.
Het recept 'Macaroni met ham, doperwtjes en bieslook' is afkomstig uit het kookboek...

Alles wat je wilt weten over het bereiden van verse pasta. Een bloemlezing van sauzen en pesto. Meer dan 80 recepten - eenvoudig en snel te bereiden. Verrassend... lees verder
© Terra Lannoo. Receptfotografie door Deirdre Rooney.
mijn okoko recepten
recepten zoeken
Hollandse Tapas
Eten gooi je niet weg. Daar maak je Hollandse Tapas van. Heerlijke hapjes van restjes uit eigen keuken en koelkast. Kijk voor tips en recepten op hollandsetapas.com!
Weg met al die pakjes en zakjes, koken kun je zelf! Zelfgemaakt is niet alleen veel lekkerder, het hoeft... bekijk 'Zónder pakjes & zakjes' 
Alle bekende cakes, koekjes en taarten, klas-
siekers of juist die met een moderne twist, staan in dit boek... bekijk 'I love cake' 
reacties op dit recept