Bestrooi de stukken kip met peper en zout. Verhit de olijfolie in een grote braadpan, leg de knoflook en tijm erin en bak de kip op hoog vuur (eventueel in porties) in 2-3 minuten aan elke kant bruin.
Doe alle stukken kip in de pan, voeg de sherryazijn toe en laat die tot de helft inkoken. Voeg de sojasaus en honing toe en schud de pan zodat alles zich mengt.
Schenk er een flinke scheut heet water bij en voeg de plakjes citroen toe. Laat het vocht pruttelen tot het tot stroop ingekookt is, circa 15 minuten. De kip zal dan ook gaar zijn.
Leg de citroenkip op een schaal en strooi de peterselie erover. Geef er aardappelpuree en sperzieboontjes of gestoomde sugarsnaps bij.
Het recept 'Gordon Ramsay: citroenkip' is afkomstig uit het kookboek...

Gordon Ramsay laat in dit boek zien hoe je zelf geweldige gerechten in een hele korte tijd kunt klaarmaken. Het boek is onderverdeeld in 15 korte hoofdstukken met... lees verder
© Tirion Uitgevers.
mijn okoko recepten
Florida Grapefruit
Laat je verrassen door de veelzijdigheid van deze Rolls-Royce onder de grapefruits! Kijk hier voor kleurrijke recepten of bezoek gofloridagrapefruit.com.
Katie Caldesi gaat op culinaire ontdekkingsreis langs alle 20 streken van Italië en deelt de geheime tips die van generatie op... bekijk 'Mangiare!'
'Hanoi street food' neemt je mee naar de hoofdstad van Vietnam en laat je proeven van de authentieke streekkeuken... bekijk 'Hanoi street food'
In het 'Studentenkookboek' vind je gerechten voor alle gelegenheden. Voor een eenvoudige, snelle hap, een gezonde wok... bekijk 'Studentenkookboek'
reacties op dit recept