Tuinbonensalade met erwten, sinaasappel en geitenkaas
bereiden
Ingrediënten
- 2 sinaasappels
- 3 handenvol diepvriesdoperwten
- 400 g diepvriestuinbonen, ontdooid en dubbel gedopt
- 15 g dille, grof gehakt
- 10 g munt, blaadjes in dunne reepjes
- ½ theelepel pul biber (o.a. Midden-Oosterse supermarkt) of gewone chilivlokken, plus extra ter garnering
- een scheutje olijfolie
- 125 g zachte geitenkaas
- geroosterd zuurdesembrood, voor erbij (optioneel)
Bereiden
Snijd met een scherp mes de boven- en onderkant van de sinaasappels. Verwijder vervolgens reep voor reep, van boven naar beneden, de rest van de schil en het witte vlies tot de sinaasappels zijn geschild. Snijd elke sinaasappel in de breedte in 4 tot 5 schijven en elke schijf in kwarten. Bewaar het sap dat op de snijplank ligt voor de dressing.
Breng een pan water aan de kook, voeg de doperwten toe en kook een paar minuten. Voeg dan de tuinbonen toe en kook nog een minuut. Giet af, spoel af onder koud stromend water, laat goed uitlekken en voeg toe aan een kom.
Voeg de dille, munt, pul biber, het opgevangen sinaasappelsap, een scheutje olijfolie en zout en peper naar smaak toe en roer door.
Schep de salade op een grote serveerschaal en verkruimel de geitenkaas erover. Garneer tot slot met nog wat pul biber. Serveer bij een hoofdgerecht of als topping op geroosterd zuurdesembrood.
Opmerking
Tuinbonen worden enorm ondergewaardeerd. Ik ben er als Perzische dol op, al eet ik ze minder vaak vers dan ik zou willen. Gelukkig bestaan er diepvriestuinbonen die op elk moment een zomers tintje aan ons leven kunnen geven. Perzen eten tuinbonen altijd dubbel gedopt - persoonlijk vind ik het zonde om die prachtige, felgroene boon onder dat velletje te verstoppen, plus je kunt daardoor beter genieten van hun zoete, nootachtige smaak. Deze smaakcombinatie kan ik eindeloos eten bij geroosterd vlees of vis, maar geef me alleen wat geroosterd zuurdesembrood en ik schep er graag wat van deze salade op voor een lekkere lunch of een lichte avondmaaltijd.
Kookboek
Het recept 'Tuinbonensalade met erwten, sinaasappel en geitenkaas' is afkomstig uit het kookboek...
Persiana Easy
Sabrina Ghayour
In 'Persiana Easy' staat het gemak waarmee je kookt centraal: easy does it. Recepten die toegankelijk zijn, geen ingewikkelde technieken vereisen, en voor werkelijk iedereen maakbaar zijn. Het resultaat is Perzische gerechten bomvol smaak
... lees verder © Good Cook