okoko receptenrecepttajinetajinetajine van kip, tomaat en artisjok

Tajine van kip, tomaat en artisjok

Tajine van kip, tomaat en artisjok
  • 4
    personen
  • 0
    min voorbereiden
  • 1
    uur bereiden
  • 0
    min wachten
  • waardering7.8
    obv 13 waarderingen
  • Hoofdgerecht
  • Gevogelte
  • Mediterraan

Ingrediënten

  • 3 eetlepels olijfolie
  • 2 rode uien, in dunne ringen
  • 1 eetlepel fijngeraspte verse gember
  • 2 teentjes knoflook, fijngehakt
  • 1 kg kippenvlees, van vet ontdaan en in blokjes
  • 1 kaneelstokje
  • 2 gedroogde limoenen of 1 theelepel fijngehakte ingemaakte citroenschil
  • sap van 1 citroen
  • 400 g gepelde tomaten uit blik
  • 4 artisjokken uit een pot, uitgelekt
  • 12 grote groene olijven
  • een handje (Italiaanse) bladpeterselie, gehakt

Bereiden

Verhit de olijfolie in een grote braadpan met zware bodem. Sauteer de ui 5 minuten, tot deze zacht en glazig is.

Doe er de gember en knoflook bij. Bak een paar minuten, voeg dan de kip, kaneel, limoenen, citroensap en tomaat toe. Breng op smaak met zeezout, schenk er 250 ml water bij en houd 30 minuten tegen de kook aan, zonder deksel erop zodat het kan indampen.

Voeg de artisjokken en olijven toe en kook nog 10 minuten langer.

Serveer de tajine op een bedje van gestoomde couscous (zie onderstaand) en strooi er wat peterselie over.

Gestoomde couscous

Doe 185 g couscous en 1 eetlepel boter in een grote kom en giet er 250 ml kokend water over. Dek de kom af en laat de korrels 5 minuten wellen. Roer de couscous rul met een vork. Dek de kom weer af en laat de couscous nog 5 minuten staan. Breng de couscous op smaak met een beetje zeezout en zwarte peper uit de molen. Wrijf de korrels nu tussen je vingertoppen om eventuele klontjes kwijt te raken. De couscous kan warm of gekoeld geserveerd worden.

Kookboek

Het recept 'Tajine van kip, tomaat en artisjok' is afkomstig uit het kookboek...

Kookboek De 4 seizoenen keuken van Michele Cranston

De 4 seizoenen keuken

Michele Cranston

'De 4 seizoenen keuken' is een levendige viering van verse producten en de verander-lijke stemming van seizoenen. Michele Cranston haalt inspiratie uit de Medi... lees verder

© Unieboek - Van Dishoeck.

reacties op dit recept

Nog geen reacties...
plaats in kookboek
zet op weekmenu
plaats op shopping list
print dit recept
email naar vriend(in)
waardeer dit recept

mijn okoko recepten

(advertentie)
(advertorial)
Florida Grapefruit

Laat je verrassen door de veelzijdigheid van deze Rolls-Royce onder de grapefruits! Kijk hier voor kleurrijke recepten of bezoek gofloridagrapefruit.com.

nieuwe kookboeken

bekijk alle kookboeken