okoko receptenreceptvisscholgebakken scholfilet met amsterdamse uitjes

Gebakken scholfilet met Amsterdamse uitjes

Gebakken scholfilet met Amsterdamse uitjes
  • 2
    personen
  • 0
    min voorbereiden
  • 20
    min bereiden
  • 0
    min wachten
  • waardering7.4
    obv 9 waarderingen
  • Hoofdgerecht
  • Vis
  • Hollands

bevat per portie

  • 420 kcal

Ingrediënten

  • 3 scholfilets van 100-125 g
  • 1 eetlepel citroensap
  • 3 eetlepels bloem
  • 3 eetlepels olijfolie
  • 2 bosuitjes, in stukjes van 1 cm
  • 50 g Amsterdamse uitjes, gehalveerd
  • 1 volle eetlepel kappertjes
  • 2 ansjovisfilets, in stukjes

Bereiden

Halveer de scholfilets in de lengte en wrijf ze in met citroensap, zout en peper. Wentel de scholfilets door de bloem en schud de overtollige bloem er weer af.

Verhit de olijfolie in een grote koekenpan en bak de scholfilets in 4-6 minuten mooi bruin en gaar. Keer ze halverwege voorzichtig met een spatel. Schep de scholfilets op twee warme borden en houd ze warm onder aluminiumfolie.

Bak de bosuitjes 1 minuut in het bakvet. Voeg de Amsterdamse uitjes, kappertjes en ansjovis toe en verwarm het geheel tot de ansjovis begint te smelten. Voeg eventueel een scheutje water toe.

Schep de saus over de scholfilets. Lekker met gebakken aardappeltjes of aardappelpuree en sperziebonen of broccoli.

Extra benodigd

Aluminiumfolie

Variatietip

Vervang de scholfilet door tongfilet of pangasiusfilet. Vervang de Amsterdamse uitjes door reepjes geroosterde paprika (pot).

Het recept 'Gebakken scholfilet met Amsterdamse uitjes' wordt je aangeboden door het Nederlands Visbureau.

reacties op dit recept

Nog geen reacties...
plaats in kookboek
zet op weekmenu
plaats op shopping list
print dit recept
email naar vriend(in)
waardeer dit recept

mijn okoko recepten

(advertentie)
(advertorial)
Florida Grapefruit

Laat je verrassen door de veelzijdigheid van deze Rolls-Royce onder de grapefruits! Kijk hier voor kleurrijke recepten of bezoek gofloridagrapefruit.com.

nieuwe kookboeken

bekijk alle kookboeken