Snijd de kool in stukjes van 5 cm, doe die in kokend, gezouten water en kook ze in 10-15 minuten beetgaar. Laat de kool goed uitlekken.
Warm de bonen op in een pannetje.
Maak ondertussen de bruschette. Verhit een geribbelde grillpan en verwarm de oven voor op 220 °C.
Kerf het brood met een aardappelmesje voorzichtig kriskras in en grill of rooster het aan weerszijden.
Wrijf de hete sneetjes brood in met de gehalveerde teentjes knoflook. Leg de toost op een bakplaat en schuif die 2 minuten in de oven, zodat het brood door en door knapperig wordt.
Leg de sneetjes bruschetta met de knoflookkant omhoog op borden en leg er eerst de cavolo nero op en dan de bonen. Besprenkel de bruschette met wat olijfolie van topkwaliteit en breng ze verder op smaak met peper en zout. Serveer ze onmiddellijk.
Het recept 'Bruschetta met cavolo nero en bonen' is afkomstig uit het kookboek...

Dit boek bevat niet alleen recepten voor klassiek brood, maar ook voor brood dat van nature 'snel' is, zoals platbrood en pizza. Uiteraard ontbreken hartige... lees verder
© Tirion Uitgevers.
mijn okoko recepten
Florida Grapefruit
Laat je verrassen door de veelzijdigheid van deze Rolls-Royce onder de grapefruits! Kijk hier voor kleurrijke recepten of bezoek gofloridagrapefruit.com.
Katie Caldesi gaat op culinaire ontdekkingsreis langs alle 20 streken van Italië en deelt de geheime tips die van generatie op... bekijk 'Mangiare!'
'Hanoi street food' neemt je mee naar de hoofdstad van Vietnam en laat je proeven van de authentieke streekkeuken... bekijk 'Hanoi street food'
In het 'Studentenkookboek' vind je gerechten voor alle gelegenheden. Voor een eenvoudige, snelle hap, een gezonde wok... bekijk 'Studentenkookboek'
reacties op dit recept