Paprika-orzo met citroenricotta, olijven en dille
- 4 personen
- 30 min
- waardering 8,5
- Hoofdgerecht
- Italiaans
- Vegetarisch
Ingrediënten
- 1 rode ui
- 4-5 rode paprika's
- 2 eetlepels tomatenpuree
- 260 g orzo
- 1 bio-citroen
- 200 g ricotta
- 2 tenen knoflook
- snuf chilivlokken
- handje pijnboompitten
- 15 g verse dille
- 150-200 g nocellara- en/of kalamataolijven, zonder pit
Bereiden
Snipper de rode ui. Verhit een scheut olijfolie in een grote hapjespan en fruit de ui glazig.
Snijd de paprika in blokjes. Voeg de tomatenpuree toe aan de pan en bak 1 minuutje mee. Voeg de paprika toe en bak 10 minuten op middelhoog vuur.
Bereid ondertussen de orzo volgens de aanwijzingen op de verpakking. Bewaar bij het afgieten 100 ml van het kookvocht.
Rasp de schil van de citroen met een fijne rasp, pers de citroen uit en houd de helft van het sap apart. Meng de citroenrasp en 2 eetlepels van het resterende citroensap door de ricotta. Proef en voeg naar smaak extra citroensap toe.
Doe het apart gehouden citroensap, de knoflook, een snuf chilivlokken, een scheutje olijfolie en een flinke snuf zout in een blender of het bakje van de staafmixer. Voeg, zodra de paprika zacht is, een kwart van de paprika toe en mix tot een gladde saus. Proef en breng op smaak met zout en extra chilivlokken.
Voeg de saus en het kookvocht van de orzo toe aan de paprika. Voeg zodra het begint te pruttelen de orzo toe.
Rooster de pijnboompitten in een droge koekenpan. Snijd de olijven in stukjes en hak de dille grof, houd een beetje dille apart voor het serveren.
Roer de dille en de helft van de olijven door de orzo. Verdeel de orzo over 4 borden en garneer met de citroenricotta, apart gehouden dille, de resterende olijven en pijnboompitten.
Extra benodigd
Blender of staafmixer
Tip
De olijven zijn een belangrijke smaakmaker in dit gerecht. Kies daarom voor goede kwaliteit, dat proef je terug!
Kookboek
Het recept 'Paprika-orzo met citroenricotta, olijven en dille' is afkomstig uit het kookboek...
Courgetti Confetti
Manon Jousset
Meer dan 80 recepten, stuk voor stuk kleurrijk, vrolijk en verrassend. Manon Jousset, online beter bekend als Courgetti Confetti, deelt in dit boek haar favoriete recepten. Van familierecepten zoals de komkommersalade van haar Franse oma en de... lees verder
© Spectrum