Japanse yaki udon noodles

  • 4 personen
  • 20 min
  • waardering 8,5
  • Hoofdgerecht
  • Japans
  • Vegetarisch

Ingrediënten

  • 400 g udon noodles
  • 2 eetlepels lichte sojasaus, plus wat extra
  • 2 eetlepels oestersaus
  • 1 eetlepel donkere sojasaus
  • 2 eetlepels sesamolie
  • 1½ eetlepel suiker
  • 350 g mini-wortels
  • 250 g champignons
  • 1 ui
  • 1 bosui
  • 2 teentjes knoflook

Bereiden

Gaar de udon noodles in kokend water voor 1 minuut en giet af.

Maak een sausje door de lichte sojasaus, oestersaus, donkere sojasaus, 1 eetlepel sesamolie en 1 eetlepel suiker in een kommetje goed door elkaar te mengen. Snijd de wortel in lange dunne reepjes, de champignons in plakjes, de ui in ringen en de bosui in grote stukken. Hak de knoflook fijn.

Verhit de rest van de sesamolie in een wokpan en bak de ui en champignons 1 minuut. Voeg nog een scheutje lichte sojasaus en wat suiker toe en bak alles mooi bruin. Doe de wortel, knoflook en de bosui erbij en bak nog enkele minuten mee.

Voeg de noodles en het sausje toe en schep goed om. En klaar zijn je heerlijke yaki udon noodles!

Kookboek

Het recept 'Japanse yaki udon noodles' is afkomstig uit het kookboek...

Noodles 101

Thomas Drinkenburg

Noodles: even snel en makkelijk als smaakvol en veelzijdig. Voor noodleliefhebber Thomas Drinkenburg - online beter bekend als Thomas Panterpoes - zijn noodles het ultieme comfortfood. Hoe vaak hij ze ook kookt en eet, ze zullen hem nooit vervelen... lees verder

© Spectrum. Beeld: Mitchell van Voorbergen

Waardeer dit recept (2 stemmen)

Noedels recept tips

Reacties op dit recept

  • Er zijn nog geen reacties op dit recept. Wees de eerste!