Kippenborst met kippenroomjus van Herman den Blijker

  • 4 personen
  • 45 min
  • waardering 8,5
  • Hoofdgerecht
  • Frans
  • Gevogelte

Ingrediënten

  • 400 ml kippenfond
  • 200 ml slagroom (35% vet)
  • 8 grote aardappelen, liefst Opperdoezer Ronde, geschild
  • arachideolie
  • 4 kippenborsten
  • 200 g haricots verts
  • 300 g ongezouten boter

Bereiden

Maak eerst een kippenjus. Kook de kippenfond in een steelpan op middelhoog vuur in tot de helft. Voeg de slagroom toe en kook nog 2 minuten in.

Heb je de beschikking over een kidde, doe dan de kippenroomjus van 50 °C erin. Draai een slagroompatroon in de kidde, even schudden en 30 minuten wachten. Heb je geen kidde, gebruik dan een staafmixer om de jus wat op te schuimen.

Kook de aardappelen gaar in een pan met ruim water op middelhoog vuur. Giet af.

Verhit wat olie in een koekenpak en bak op middelhoog vuur de kippenborsten rondom goudbruin.

Kook, als de haantjes bijna gaar zijn, de haricots verts beetgaar in een pan water op middelhoog vuur. Giet af.

Haal de kippenborsten uit de pan en voeg nog wat olie en de boter toe. Verdeel de gekookte aardappelen over de pan en bak aan twee zijden goudbruin. Druk ze een beetje plat.

Verdeel de haricots verts over de borden. Leg er op elk bord 2 geplette aardappels op en verdeel er de kippenborst over. Serveer met de opgeschuimde kippenroomjus en breng naar wens op smaak met zout en witte peper uit de molen.

Kookboek

Het recept 'Kippenborst met kippenroomjus van Herman den Blijker' is afkomstig uit het kookboek...

Herman kookt terug

Herman den Blijker en Jaap van Rijn

Herman: "Dit boek draait vooral om de hitte in de keuken, vanaf de leeftijd dat ik doorkreeg wat eten wel en niet moest zijn. Ik ben inmiddels zo'n beetje 50 jaar kok. Het leek me een goed idee om al die jaren door een koksbril te laten zien... lees verder

© Sauberhaus. Beeld: Elvan Ünlü

Waardeer dit recept (2 stemmen)

Kipfilet recept tips

Reacties op dit recept

  • JetWat doe je met de boter in het kip recept? Dat zie ik nergens terug.

    reageren